event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2015

Lähtöryhmät erikseen

18.8 - Iso Lähtö

T-rata (lyhennetty), 2-3 m/s SE
FIN 10068 protestilippu havaittu.

Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:38:05 2:06:32 0:00:00 13  
2 Matti Rekonen 9871 HNP Mean Machine Mean Marine 32 Iso 1.30 1:38:25 2:07:57 0:01:05 11  
3 Mikko Soininvaara 9237 SPS Chantal Mannerberg 31 Iso 1.25 1:42:32 2:08:10 0:01:19 9  
4 Max Johansson 19699 NJK X-Cape X-99 Iso 1.25 1:43:46 2:09:43 0:02:33 7  
5 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:43:10 2:13:05 0:05:05 5  
6 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.28 1:51:51 2:23:10 0:13:00 3  
7 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:53:38 2:25:27 0:14:47 1  

18.8 - Pieni Lähtö

T-rata (lyhennetty), 2-3 m/s SE
FIN 10068 protestilippu havaittu.

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Juha Hänninen 644 KoPu Lurifax Albin Express Pieni 1.12 1:52:18 2:05:47 0:00:00 19  
2 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:49:21 2:06:51 0:00:55 17  
3 Kristian Thomasson 903 HSK Kira Albin Express Pieni 1.12 1:55:44 2:09:37 0:03:26 15  
4 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 1:56:07 2:12:22 0:05:47 13  
5 Pekka Annunen 279 KoPu 4Play Albin Express Pieni 1.12 1:58:44 2:12:59 0:06:26 11  
6 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 2:05:27 2:15:29 0:08:59 9  
7 Sannamari Himberg 7618 EPS Experience Albin Express Pieni 1.12 2:03:40 2:18:30 0:11:22 7  
8 Juho Törmä 8613 KoPu Obsessia Linjett 32 MH Pieni 1.12 2:04:08 2:19:02 0:11:50 6  
9 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 2:02:11 2:19:17 0:11:51 5  
10 Janne Westerlund 9161 KoPu Shere Khan J/92 Pieni 1.23 1:53:27 2:19:33 0:11:12 4  
11 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 1:59:53 2:22:40 0:14:11 3  
12 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 2:15:39 2:46:51 0:33:24 2  
13 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 2:42:11 3:04:53 0:51:51 1  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.16.7
www.sailwave.com