event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2016

Lähtöryhmät erikseen

Pieni Lähtö

Sailed: 4, Discards: 0, To count: 4, Rating system: LYS, Entries: 15, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 10.5 17.5 24.5 31.5 Total Nett DH/W
1 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.18 10 17 5 16 48 48  
2 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 4 13 15 12 44 44 W
3 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 8 11 7 14 40 40  
4 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 6 15 9 5 35 35  
5 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 14 4 2 8 28 28  
6 Sannamari Himberg 7618 EPS Experience Albin Express Pieni 1.12 3 9 3 6 21 21  
6 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 - - 11 10 21 21  
8 Eetu Rousku 3550 HSK Aegir NF 30 Pieni 1.12 1 2 13 3 19 19  
9 Leif Ramm-Schmidt 107 NJK Tarantella II Swan 37 Pieni 1.17 - - - 18 18 18  
10 Perttu Rönkkö 10605 HSK Penelope First 31.7 LR Pieni 1.18 16 - - - 16 16  
11 Matti Pehkonen 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.08 12 - - - 12 12  
12 Tommi Kyntölä 10954 SMK Sen First 31.7 LR Pieni 1.18 - 7 - 4 11 11  
13 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 2 5 - - 7 7  
14 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 - 3 1 1 5 5  
15 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 - 1 - 2 3 3  

Iso Lähtö

Sailed: 4, Discards: 0, To count: 4, Rating system: LYS, Entries: 9, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 10.5 17.5 24.5 31.5 Total Nett DH/W
1 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 10 11 - 9 30 30  
2 Hannu Niemelä 11513 HSK Das Boot Salona 38 Iso 1.32 12 - 3 13 28 28  
3 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 8 7 1 11 27 27  
4 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 0 RAF 5 13 7 25 25  
5 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 6 1 9 5 21 21  
6 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 4 3 11 1 19 19 DH
7 Max Johansson 19699 NJK X-Cape X-99 Iso 1.25 - 9 5 3 17 17  
8 Jani Lehti 11703 M Mercedes AMG Next 37 Iso 1.41 - 13 - - 13 13  
9 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.36 - - 7 - 7 7  

31.5 - Pieni Lähtö

Rata T
Tuuli 5-8 m/s E

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Leif Ramm-Schmidt 107 NJK Tarantella II Swan 37 Pieni 1.17 1:31:04 1:46:33 0:00:00 18  
2 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.18 1:34:41 1:51:44 0:04:23 16  
3 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:38:02 1:53:43 0:06:11 14  
4 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 1:46:55 1:55:28 0:08:16 12 W
5 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 1:37:35 1:56:07 0:08:03 10  
6 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 1:38:06 1:56:44 0:08:34 8  
7 Sannamari Himberg 7618 EPS Experience Albin Express Pieni 1.12 1:46:11 1:58:56 0:11:03 6  
8 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 1:44:59 1:59:41 0:11:31 5  
9 Tommi Kyntölä 10954 SMK Sen First 31.7 LR Pieni 1.18 1:42:44 2:01:14 0:12:26 4  
10 Eetu Rousku 3550 HSK Aegir NF 30 Pieni 1.12 1:54:06 2:07:48 0:18:58 3  
11 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 1:56:01 2:12:16 0:22:33 2  
12 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 1:48:37 2:13:36 0:22:00 1  

31.5 - Iso Lähtö

Rata T
Tuuli 5-8 m/s E

Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Hannu Niemelä 11513 HSK Das Boot Salona 38 Iso 1.32 1:21:55 1:48:08 0:00:00 13  
2 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:27:13 1:52:31 0:03:24 11  
3 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:28:31 1:54:11 0:04:42 9  
4 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 1:31:44 1:56:30 0:06:35 7  
5 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:31:28 1:57:05 0:06:59 5  
6 Max Johansson 19699 NJK X-Cape X-99 Iso 1.25 1:34:09 1:57:41 0:07:39 3  
7 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 1:32:54 2:02:38 0:10:59 1 DH

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.16.7
www.sailwave.com