event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2016

Lähtöryhmät yhdessä

Overall

Sailed: 4, Discards: 0, To count: 4, Rating system: LYS, Entries: 24, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 10.5 17.5 24.5 31.5 Total Nett DH/W
1 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 20 22 - 15 57 57  
2 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 16 18 1 19 54 54  
3 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.18 10 16 6 21 53 53  
4 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 6 11 22 13 52 52 W
5 Hannu Niemelä 11513 HSK Das Boot Salona 38 Iso 1.32 22 - 4 23 49 49  
6 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 0 RAF 14 20 11 45 45  
7 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 9 10 8 17 44 44  
8 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 7 6 16 9 38 38  
9 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 8 12 9 6 35 35  
9 Max Johansson 19699 NJK X-Cape X-99 Iso 1.25 - 20 7 8 35 35  
11 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 3 9 18 4 34 34 DH
12 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 14 4 3 10 31 31  
13 Sannamari Himberg 7618 EPS Experience Albin Express Pieni 1.12 5 8 5 7 25 25  
13 Leif Ramm-Schmidt 107 NJK Tarantella II Swan 37 Pieni 1.17 - - - 25 25 25  
15 Jani Lehti 11703 M Mercedes AMG Next 37 Iso 1.41 - 24 - - 24 24  
15 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 - - 12 12 24 24  
17 Eetu Rousku 3550 HSK Aegir NF 30 Pieni 1.12 2 2 14 3 21 21  
18 Perttu Rönkkö 10605 HSK Penelope First 31.7 LR Pieni 1.18 18 - - - 18 18  
19 Matti Pehkonen 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.08 12 - - - 12 12  
19 Tommi Kyntölä 10954 SMK Sen First 31.7 LR Pieni 1.18 - 7 - 5 12 12  
21 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.36 - - 10 - 10 10  
22 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 4 5 - - 9 9  
23 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 - 3 2 1 6 6  
24 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 - 1 - 2 3 3  

31.5

Rata T
Tuuli 5-8 m/s E

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Leif Ramm-Schmidt 107 NJK Tarantella II Swan 37 Pieni 1.17 1:31:04 1:46:33 0:00:00 25  
2 Hannu Niemelä 11513 HSK Das Boot Salona 38 Iso 1.32 1:21:55 1:48:08 0:01:12 23  
3 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.18 1:34:41 1:51:44 0:04:23 21  
4 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:27:13 1:52:31 0:04:37 19  
5 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:38:02 1:53:43 0:06:11 17  
6 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:28:31 1:54:11 0:05:55 15  
7 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 1:46:55 1:55:28 0:08:16 13 W
8 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 1:37:35 1:56:07 0:08:03 12  
9 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 1:31:44 1:56:30 0:07:50 11  
10 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 1:38:06 1:56:44 0:08:34 10  
11 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:31:28 1:57:05 0:08:14 9  
12 Max Johansson 19699 NJK X-Cape X-99 Iso 1.25 1:34:09 1:57:41 0:08:55 8  
13 Sannamari Himberg 7618 EPS Experience Albin Express Pieni 1.12 1:46:11 1:58:56 0:11:03 7  
14 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 1:44:59 1:59:41 0:11:31 6  
15 Tommi Kyntölä 10954 SMK Sen First 31.7 LR Pieni 1.18 1:42:44 2:01:14 0:12:26 5  
16 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 1:32:54 2:02:38 0:12:11 4 DH
17 Eetu Rousku 3550 HSK Aegir NF 30 Pieni 1.12 1:54:06 2:07:48 0:18:58 3  
18 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 1:56:01 2:12:16 0:22:33 2  
19 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 1:48:37 2:13:36 0:22:00 1  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.16.7
www.sailwave.com