event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2016

Lähtöryhmät erikseen

Pieni Lähtö

Sailed: 5, Discards: 0, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 20, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 10.5 17.5 24.5 31.5 7.6 Total Nett DH/W
1 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.18 10 17 5 16 11 59 59  
2 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 8 11 7 14 13 53 53  
3 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 4 13 15 12 7 51 51 W
4 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 14 4 2 8 15 43 43  
5 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 6 15 9 5 4 39 39  
6 Leif Ramm-Schmidt 107 NJK Tarantella II Swan 37 Pieni 1.17 - - - 18 19 37 37  
7 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 - - 11 10 6 27 27  
8 Sannamari Himberg 7618 EPS Experience Albin Express Pieni 1.12 3 9 3 6 - 21 21  
9 Eetu Rousku 3550 HSK Aegir NF 30 Pieni 1.12 1 2 13 3 - 19 19  
10 Santtu Parikka 11035 HSS PAM S&S 40 Pieni 1.19 - - - - 17 17 17  
11 Perttu Rönkkö 10605 HSK Penelope First 31.7 LR Pieni 1.18 16 - - - - 16 16  
12 Matti Pehkonen 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.08 12 - - - - 12 12  
13 Tommi Kyntölä 10954 SMK Sen First 31.7 LR Pieni 1.18 - 7 - 4 - 11 11  
14 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 - - - - 9 9 9  
15 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 - 3 1 1 2 7 7  
15 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 2 5 - - - 7 7  
17 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 - 1 - 2 3 6 6  
18 Esa Vesmanen 11567 HSK Martha Swan 37 Pieni 1.15 - - - - 5 5 5  
19 Timo Kataja 8926 HSK Tiira Dehler 33 C Pieni 1.23 - - - - 1 1 1  
20 Esa Vesmanen 11567 HSK Martha Swan 37 Pieni 1.15 - - - - - 0 0  

Iso Lähtö

Sailed: 5, Discards: 0, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 9, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 10.5 17.5 24.5 31.5 7.6 Total Nett DH/W
1 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 10 11 - 9 9 39 39  
2 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 0 RAF 5 13 7 11 36 36  
3 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 8 7 1 11 3 30 30  
4 Hannu Niemelä 11513 HSK Das Boot Salona 38 Iso 1.32 12 - 3 13 - 28 28  
4 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 6 1 9 5 7 28 28  
6 Jani Lehti 11703 M Mercedes AMG Next 37 Iso 1.41 - 13 - - 13 26 26  
7 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 4 3 11 1 1 20 20 DH
8 Max Johansson 19699 NJK X-Cape X-99 Iso 1.25 - 9 5 3 - 17 17  
9 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.36 - - 7 - 5 12 12  

7.6 - Pieni Lähtö


Tuuli 8 m/s SE

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Leif Ramm-Schmidt 107 NJK Tarantella II Swan 37 Pieni 1.17 1:30:02 1:45:20 0:00:00 19  
2 Santtu Parikka 11035 HSS PAM S&S 40 Pieni 1.19 1:33:49 1:51:39 0:05:18 17  
3 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 1:33:52 1:51:42 0:05:21 15  
4 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:36:26 1:51:52 0:05:37 13  
5 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.18 1:34:52 1:51:57 0:05:36 11  
6 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 1:38:12 1:52:56 0:06:36 9  
7 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 1:45:16 1:53:41 0:07:44 7 W
8 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 1:37:10 1:55:38 0:08:39 6  
9 Esa Vesmanen 11567 HSK Martha Swan 37 Pieni 1.15 1:40:35 1:55:40 0:08:59 5  
10 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 1:41:41 1:55:55 0:09:17 4  
11 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 1:47:37 2:02:41 0:15:13 3  
12 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 1:42:05 2:05:34 0:16:27 2  
13 Timo Kataja 8926 HSK Tiira Dehler 33 C Pieni 1.23 1:55:31 2:22:05 0:29:53 1  

7.6 - Iso Lähtö


Tuuli 8 m/s SE

Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Jani Lehti 11703 M Mercedes AMG Next 37 Iso 1.41 1:16:51 1:48:22 0:00:00 13  
2 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 1:27:44 1:51:25 0:02:25 11  
3 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:28:25 1:54:03 0:04:25 9  
4 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:29:16 1:54:16 0:04:37 7  
5 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.36 1:25:17 1:55:59 0:05:36 5  
6 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:32:14 1:58:59 0:08:14 3  
7 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 1:31:28 2:00:44 0:09:23 1 DH

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.16.7
www.sailwave.com