event burgee venue burgee

KoPun Tiistaikilpailut

2016

Lähtöryhmät yhdessä

Overall

Sailed: 5, Discards: 0, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 29, Scoring system: KoPu ranking
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS 10.5 17.5 24.5 31.5 7.6 Total Nett DH/W
1 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 20 22 - 15 11 68 68  
2 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 0 RAF 14 20 11 22 67 67  
2 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.18 10 16 6 21 14 67 67  
4 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 6 11 22 13 12 64 64 W
5 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 9 10 8 17 16 60 60  
6 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 16 18 1 19 5 59 59  
7 Leif Ramm-Schmidt 107 NJK Tarantella II Swan 37 Pieni 1.17 - - - 25 26 51 51  
8 Hannu Niemelä 11513 HSK Das Boot Salona 38 Iso 1.32 22 - 4 23 - 49 49  
8 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 14 4 3 10 18 49 49  
10 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 7 6 16 9 10 48 48  
10 Jani Lehti 11703 M Mercedes AMG Next 37 Iso 1.41 - 24 - - 24 48 48  
12 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 8 12 9 6 7 42 42  
13 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 3 9 18 4 4 38 38 DH
14 Max Johansson 19699 NJK X-Cape X-99 Iso 1.25 - 20 7 8 - 35 35  
15 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 - - 12 12 9 33 33  
16 Sannamari Himberg 7618 EPS Experience Albin Express Pieni 1.12 5 8 5 7 - 25 25  
17 Eetu Rousku 3550 HSK Aegir NF 30 Pieni 1.12 2 2 14 3 - 21 21  
18 Santtu Parikka 11035 HSS PAM S&S 40 Pieni 1.19 - - - - 20 20 20  
19 Perttu Rönkkö 10605 HSK Penelope First 31.7 LR Pieni 1.18 18 - - - - 18 18  
20 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.36 - - 10 - 6 16 16  
21 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 - - - - 13 13 13  
22 Matti Pehkonen 931 HSK Katariina H-vene Pieni 1.08 12 - - - - 12 12  
22 Tommi Kyntölä 10954 SMK Sen First 31.7 LR Pieni 1.18 - 7 - 5 - 12 12  
24 Tapio Seppälä 9099 PSS Kvinten Finngulf 28 e Pieni 1.14 4 5 - - - 9 9  
25 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 - 3 2 1 2 8 8  
25 Esa Vesmanen 11567 HSK Martha Swan 37 Pieni 1.15 - - - - 8 8 8  
27 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 - 1 - 2 3 6 6  
28 Timo Kataja 8926 HSK Tiira Dehler 33 C Pieni 1.23 - - - - 1 1 1  
29 Esa Vesmanen 11567 HSK Martha Swan 37 Pieni 1.15 - - - - - 0 0  

7.6


Tuuli 8 m/s SE

Start: Pieni, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00
Start: Iso, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00
Sija Kippari Purjeno Seura Veneen nimi Tyyppi Lähtö LYS Elapsed Corrected BCE Points DH/W
1 Leif Ramm-Schmidt 107 NJK Tarantella II Swan 37 Pieni 1.17 1:30:02 1:45:20 0:00:00 26  
2 Jani Lehti 11703 M Mercedes AMG Next 37 Iso 1.41 1:16:51 1:48:22 0:02:08 24  
3 Sami Puura 11761 HSK Amélie Bavaria 35 Match Iso 1.27 1:27:44 1:51:25 0:04:47 22  
4 Santtu Parikka 11035 HSS PAM S&S 40 Pieni 1.19 1:33:49 1:51:39 0:05:18 20  
5 Tuomas Paarlahti 9106 SMer Merenhuiske J/80 Pieni 1.19 1:33:52 1:51:42 0:05:21 18  
6 Markku Auvinen 4493 SPS Donna Inferno 31 Pieni 1.16 1:36:26 1:51:52 0:05:37 16  
7 Kari Ståhlberg 11579 HSK Milou First 31.7 LR Pieni 1.18 1:34:52 1:51:57 0:05:36 14  
8 Sampo Sälevaara 3807 HSK Annalivia Siesta 32 Pieni 1.15 1:38:12 1:52:56 0:06:36 13  
9 Marika Mäkelä 806 HSK H-hetki H-vene Pieni 1.08 1:45:16 1:53:41 0:07:44 12 W
10 Heikki Räisänen 420 HSK Nauti 'n' Nolla Arcona 340 Iso 1.29 1:28:25 1:54:03 0:06:46 11  
11 Kai Vuorilehto 10068 NJK Pärlan Finngulf 37 Iso 1.28 1:29:16 1:54:16 0:06:58 10  
12 Timo Lauttia 6801 EM TAI-TAI Inferno 33 Pieni 1.19 1:37:10 1:55:38 0:08:39 9  
13 Esa Vesmanen 11567 HSK Martha Swan 37 Pieni 1.15 1:40:35 1:55:40 0:08:59 8  
14 Ville Eloranta 9458 KoPu Herring Rouge X-79 Pieni 1.14 1:41:41 1:55:55 0:09:17 7  
15 Mika Tolvanen 11844 HSK Eufore First 40 Iso 1.36 1:25:17 1:55:59 0:07:50 6  
16 Minttu Paukkunen 11671 HSS Aava Arcona 340 Iso 1.29 1:32:14 1:58:59 0:10:35 5  
17 Palle Eklund 11369 HSK Vind Ungen Finnflyer 36 Iso 1.32 1:31:28 2:00:44 0:11:40 4 DH
18 Juha Tuohino 3642 KoPu Merensilta Scanmar 35 Pieni 1.14 1:47:37 2:02:41 0:15:13 3  
19 Heikki Pönni 11433 HSK Helena Finngulf 331 Pieni 1.23 1:42:05 2:05:34 0:16:27 2  
20 Timo Kataja 8926 HSK Tiira Dehler 33 C Pieni 1.23 1:55:31 2:22:05 0:29:53 1  

www.koivusaarenpursiseura.fi


Sailwave Scoring Software 2.16.7
www.sailwave.com